17 maja- Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią
Z tej okazji postanowiłam napisać kolejny post, z którym połowa czytających może się nie zgodzić. Jest to naturalny objaw ludzki- mamy swoje zdanie, czasem poparte argumentami i doświadczeniem, czasem narzucone przez innych. Czytanie opinii innych, rozmowy, chcąc nie chcąc skłaniają nas do myślenia, poszukiwania teorii, pod którymi możemy się podpisać. Przecież jesteśmy dość elastyczni, cały czas się zmieniamy, a nasza osobowość, na którą składa się również własne zdanie, kształtuje się całe życie.
Dziś jednak nie będzie to bezpośrednie mówienie co jest dobre, a co złe, a uświadomienie jak często, błędnie używamy pewnych terminów.
Dzisiaj temat mocno kontrowersyjny, mianowicie homofobia, a homoseksualizm.
W tej kwestii każdy ma swoje zdanie, niektórzy „odmienność” tolerują, inni z nią walczą. Jestem osobą (przynajmniej tak mi się wydaje) bardzo tolerancyjną, dzisiaj jednak, nie o moim zdaniu, a o sprostowaniu, co pewne słowa znaczą.
Zdaniem wstępu.. Skąd wzięło się to święto? Otóż 17 maja 1990 roku wykreślono homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Brzmi dość absurdalnie? W moim przekonaniu ciężko nazwać to chorobą, najważniejsze jest żebyśmy czuli się dobrze sami ze sobą, nie patrząc na zdanie innych.
Zamykając temat homoseksualistów…
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nadużywamy określenia „homofob”. Określamy tym słowem człowieka, który nienawidzi osób opisanych wcześniej i jest absolutnie przeciwny wszystkiemu co z nimi związane.
Jak jest w rzeczywistości? Homofobia to zaburzenie psychiczne, fobia z irracjonalnym lękiem przed osobami homoseksualnymi. W przypadku homofobii wyróżnia się trzy jej definicje, charakteryzujące się różnymi objawami. Są to dość złożone przykłady, dlatego postaram się je skrócić do tych najważniejszych cech.
Homofobia jako zaburzenie lękowe
Osoba chora odczuwa silne emocje związane z homoseksualizmem, strach przed zaakceptowaniem istnienia takiej odmienności, nasilany myślą o braku akceptacji ze strony społeczeństwa bądź strach przed zostaniem uznanym homoseksualistą.
Homofobia zinternalizowana
Dotyczy głównie osób, u których homoseksualizm jest świadomie wyparty albo ukryty. Czasami tego rodzaju fobia jest tak silnia, że uniemożliwia nawet zdanie sobie sprawy z tego, jaką orientację naprawdę się posiada.
Homoseksualna panika
Dotyczy najczęściej osób z mocnymi zaburzeniami własnej wartości. To szczególnie agresywny rodzaj homofobii. Charakteryzuje się licznymi, ostrymi atakami skierowanymi w stronę osób o odmiennej orientacji seksualnej, które nie kończą się jedynie na groźbach słownych.
koszula- sheinside/ legginsy- h&m/ buty- big star/ muszka- zara
Post ma na celu uświadomienie innych o błędnych użyciach powyższych sformułowań  oraz wzbogacenie wiedzy na ten temat.