Do zagorzałych feministek raczej nie należę, a śmiało mogę powiedzieć, że z płcią przeciwną, w większości wypadków, dogaduję się lepiej. Już niedługo, bo ósmego marca kwiaty  opanują kwiaciarnie, a półki w sklepach zapełnią się słodkościami (które w zastraszająco szybkim tempie z nich znikną, ale to osobna kwestia). Tak moi drodzy, to DZIEŃ KOBIET. Chociaż według mnie hucznie obchodzony być nie musi, nie może się obejść bez jakiegokolwiek echa. Nie chodzi tu o czekoladki czy kwiatki, ale o docenienie, często niedocenianych.

Wprowadźmy odrobinę historii… Święto to ustanowione zostało w 1910 roku. Jest ono wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jeśli informacja ta kogoś zainteresowała i chciałby poczytać więcej, bardzo zachęcam, ja jednak rozdrabniać się nie będę, bo większości hasło „historia” skojarzy się ze szkołą i zapewne już zmierzają myszką w kierunku czerwonego krzyżyka.

Spokojnie, spokojnie… nie historią się dzisiaj zajmiemy, a znacznie ciekawszym tematem. Z okazji zbliżającego się święta, postanowiłam podzielić się z Wami kobietami. Nie będą to zwyczajne, szare kobietki, a prawdziwe, śmiałe, te które wspierają, inspirują i te szczególnie wyjątkowe… te które w pewnym stopniu kształtują  mój charakter. Skupiłam się na ulubienicach internetowych, bo poza nimi jest całe mnóstwo ważnych i wiele znaczących w moim życiu kobiet. Są bardzo różne, ale jest coś co je ze sobą łączy… to kobiety z jajami! Określenie to może mieć wydźwięk nieco pejoratywny, dla mnie oznacza jednak kogoś silnego, potrafiącego sobie poradzić w wielu sytuacjach. Możliwe, że już o nich słyszeliście, jeśli nie, dowiecie się już za chwilę, bo poznania jest warta każda z nich, a jestem przekonana, że chociaż pewna część osób pokocha je tak jak ja.

Marta Frej

To głównie ona zainspirowała mnie do stworzenia wpisu. Swoją niepowtarzalną osobowością i niepodważalnym talentem przyciągnęła do siebie już dziesiątki tysięcy osób. Malarka, na swoim prężnie działającym profilu facebookowym, niemalże codziennie publikuje nowe memy, bez których już nie wyobrażam sobie dnia. Umiejętnie manipuluje słowami, dla których tłem są rysunki jej autorstwa. Jej aforyzmy zdecydowanie podbiły moje serce. Śmiało można stwierdzić, że taką pozornie zabawną metodą jaką są memy, uczy i otwiera oczy na ważne problemy. Sama autorka w pewnym wywiadzie wyznała, że chciałaby zmienić świat, według mnie sukcesywnie jej to wychodzi. Prezeska fundacji Kulturoholizm:

www.kulturoholizm.pl


Alex There

Dziewczyna wulkan. Znalazłam ją zupełnie przypadkiem, ale nie przypadkiem zostałam z nią do dzisiaj. Twarz wygląda znajomo? Dla osób, które widziały bajkę Zaplątani (przy okazji jedną z moich ulubionych) z pewnością, bo Alex jest łudząco podobna do głównej bohaterki… nie tylko wyglądem :) Jeśli chcesz poprawić sobie humor po ciężkim dniu, albo usłyszeć, że pięknie dziś wyglądasz, bo wyjątkowo dzisiaj nikt Ci tego nie powiedział- wejdź na jej kanał. Swoim optymizmem, bezpośredniością i niebanalnym poczuciem humoru zaraża każdego. Obecnie na YT bardzo ciężko być oryginalnym i zrobić coś, czego nie było wcześniej, coś swojego, wydaje się jednak, że nikt Jej tego nie powiedział i zupełnie tego nie zauważa, bo każdy jej filmik jest niesamowicie „świeży”, lekki i inny od całej reszty.

www.youtube.com/user/alexthereyt


Pamela Rf

Zdecydowanie najpiękniejsza dziewczyna jaką w życiu widziałam. Ma jedynie 18 lat i 166cm wzrostu (niewiele wyższa ode mnie) jednak figury może pozazdrościć jej niemalże każda dziewczyna. Jedyna osoba, przez którą odechciewa mi się czekolady i innych pyszności. Zdecydowanie moja największa motywacja do ruszenia się spod ciepłej kołdry żeby zacząć ćwiczyć. Niemiecka modelka poza swoim pięknym ciałem na instagramie publikuje również stylizacje. Promuje zdrowy i aktywny styl życia. Żywy dowód na to, że małe jest piękne! :)

 

Do niedzieli zostało kilka dni, zastanówcie się więc jak możecie podziękować swoim mamom, babciom, dziewczynom, czy też koleżankom za wszystko, za to co dla Was robią, za to że są z Wami. Kobieta to bardzo skomplikowana konstrukcja, pełna niespodzianek i niepojęta dla większości mężczyzn (czasem i nich samych). Za to, że mimo swoich z natury trudnych do przewidzenia działań, wspierają, pomagają, a przy tym są pełne wdzięku, czarujące. Każda z nas jest niesamowita na swój wyjątkowy i niepowtarzalny sposób.

Wspomniane wcześniej kwiatki czy czekoladki nie powinny być wymuszonym obowiązkiem (uwierzcie, że to się wyczuwa), a szczerym i miłym gestem. Już zwyczajne życzenia z pewnością wywołają uśmiech na twarzy i poprawią humor na cały dzień.

A kto Was inspiruje najbardziej? :)

 sweter- sheinside

Przy wykonaniu dzisiejszych zdjęć niesamowicie pomógł mi nowy przyjaciel- statyw, który okazał się jednym z najbardziej praktycznych prezentów urodzinowych. Jeszcze raz bardzo dziękuję Patryk!

! INSTAGRAM ! FACEBOOK Polub i zostań na dłużej!:)